Inter i Juve igraju finale Superkupa, Džeko lovi prvi trofej u Italiji

Inter i Juventus će večeras od 21,00 sati u Milanu igrati finale Superkupa Italije, a naš Edin Džeko ima šansu da osvoji prvi trofej u Italiji.

Džeko je od 2015. pa sve do prošle sezone nastupao za Romu, ali sa timom iz Rima nije osvojio nijedan trofej.

Kapiten BiH je u augustu prošle godine iz Rome stigao u Inter i večeras će pokušati da sa svojim saigračima osvoji Superkup i da konačno dođe do trofeja u Italiji.

Ekipa Intera je u sjajnoj formi i trenutno se nalazi na prvom mjestu u Seriji A sa 49 osvojenih bodova. S druge strane, Juve igra nešto slabije i petoplasirani je u ligi sa 11 bodova zaostatka za Interom.

Ova dva tima su u tekućoj sezoni odigrala jedan međusobni duel i to u Milanu, a konačan rezultat glasio je 1:1. Strijelac za Inter bio je Džeko, dok je za Juventus zabio Dybala u posljednjim minutama meča.

Džeko je za vikend odigrao 20-ak minuta u pobjedi Intera protiv Lazija, a talijanski mediji najavljuju da će večeras igrati od prve minute u duelu sa Juventusom.

Inače, Edin je ove sezone ukupno odigrao 25 susreta, postigao 11 golova te četiri pet puta asistirao.

Spomenimo i da trener domaćih večeras ne može računati na Cordaza i Satriana, dok Juventusu nedostajati Alex Sandro, Danilo, Cuadrado, Bonucci, De Ligt i Szczesny.

Duel Inter – Juventus direktno prenosi kanal Arena Sport.