Inter na Džekin pogon ostvario novu pobjedu i vratio se na prvo mjesto

Nogometaši Intera upisali su pobjedu na teškom gostovanju protiv Fiorentine u susretu 5. kola italijanske Serije A rezultatom 3:1, a naš Edin Džeko postigao je pobjedonosni gol za svoj tim.

Domaći tim je puno bolje otvorio meč i već u 10. minuti preko Vlahovića su mogli doći u vodstvo, no Handanovič je sjajno odbranio, no spasa za Inzaghijev tim nije bilo u 13 minuta nakon toga.

Gonzalez je probio po lijevoj strani i ubacio loptu na drugu stativu, a tamo je neometan ostao Sottil koji pogađa za 1:0. Mogao je Inter ubrzo doći do poravnanja, no pokušaj Calhanoglua iz slobodnog udarca je odbranio golman Dragowski.

Ipak, već na samom početku drugog poluvremena Inter je stigao do preokreta, a kasnije će se ispotaviti i pobjede. Prvo je Darmian u 52. minuti pogodio nakon sjajne akcije i asistnecije Barelle, da bi samo tri minute nakon toga Džeko glavom pogodio nakon kornera i svom timu donio prednost.

Džeki je ovo bio četvrti pogodak u Seriji A u pet odigranih susreta, a ako znamo da je pogodio i nedavno za reprezentaciju BiH protiv Francuske jasno je da je Edin u odličnoj formi.

Pitanje pobjednika riješio je Perišić golom u 87. minuti, a ovo je za Inter četvrta pobjeda u ovoj sezoni. Pored toga, ostvarili su i jedan remi protiv Sampdorije u gostima kada je bilo 2:2. U narednom meču Inter igra protiv Atalante na svom terenu.

S druge strane, za Fiorentinu je ovo bio drugi poraz, a u narednom meču ih očekuje duel protiv Udinesea u gostima.

U istom terminu odigran je i meč između Atalante i Sassuloa, a tim iz Bergama slavio je rezultatom 2:1. Golove su postigli Gosens i Zappacosta, dok je jedini gol za goste postigao Berardi.