Inter slavio na krilima fenomenalnog Džeke, Barcelona ispala iz Lige prvaka

Nogometaši Intera plasirali su se u osminu finala Lige prvaka nakon što su kolo prije kraja grupne faze na svom terenu pobijedili Plzen rezultatom 4:0 na krilima fenomenalnog Edina Džeke. Nerazzuri imaju šest bodova više i bolji međusobni skor od Barcelone koja je izgubila sve šanse da se domogne nokaut faze.

Inter je od početka dominirao i redale su se šanse pred golom Čeha, a do vodstva su stigli u 35. minuti kada je Henrikh Mkhitaryan lijepo ispratio ubačaj Bastonija i glavom je pogodio za 1:0.

Samo sedam minuta kasnije pitanje pobjednika je bilo riješeno. Nakon lijepe akcije Dimarco je uposlio usamljenog Džeku, a bh. reprezentativcu nije bilo teško da pogodi iz blizine za 2:0.

U nastavku je Inter bez većih problema sačuvao sigurno vodstvo, a u 66. minuti fenomenalni Edin Džeko je postavio konačnih 3:0. Dijamant je šutirao s desetak metara i po drugi put na meču matirao golmana Plzena.

Zanimljivo, bio je to njegov 12. gol protiv Plzena u samo deset nastupa, što je najbolji skor u njegovoj karijeri protiv nekog kluba.

Džeko je uz ovacije napustio teren u 71. minuti, a zamijenio ga je Correa.

U 87. minuti oporavljeni Romelu Lukaku samo što je ušao u igru postavio je konačnih 4:0 za Inter.

Večeras će od 21 sat u grupi “smrti” odigrati Barcelona i Bayern, ali taj susret neće imati gotovo nikakav značaj osim prestiža. Barca je ostala bez šansi za prolaz u osminu finala, dok Bayern ima šansu da eventualnom pobjedom potvrdi prvo mjesto u grupi.

Od 18 sati u grupi B su igrali Club Brugge i Porto, a Portugalci su kao gosti slavili sa čak 4:0 i napravili su veliki korak ka osmini finala Lige prvaka. Dvostruki strijelac bio je Taremi, a u listu strijelaca upisali su se i Eustaquio i Evanilson.