Inter u paklenoj atmosferi Poljuda sa 3:0 slavio protiv hrabrog Hajduka!

Nogometaši Hajduka u prvom su susretu 3. pretkola Europske lige pred 40.000 gledatelja na Poljudu izgubili od Imtera iz Milana sa 0-3 (0-2).

Pogotke za talijanskog velikana postigli su Sneijder (18), Nagatomo (44) i Coutinho (73).

Mlada momčad Hajduka iako je iza sebe imala pun Poljud nije se mogla ozbiljnije suprotstaviti 18-ersostrukom prvaku Italije i trostrukom prvaku Europe. Inter je od samoga početka dvoboja imao terensku inicijativu, a do vodstva je stigao u 18. minuti. Milito je u zračnom duelu osvojio loptu, prosliejdio ju do Sneijdera koji je usprkos popriličnom petljanju ipak uspio progurati loptu u mrežu.

Pred sam kraj prvoga dijela Inter je sretno stigao do povećanja vodstva. Nagatomo je dobio loptu na lijevom krilu, te uputio nejak udarac iskosa, lopta je na putu prema golu pogodila Maloču i prevarila Blaževića na vratima.

Konačnih 3-0 postavio je Coutinho u 73. minuti nakon što su igrači Intera na malom prostoru izigrali obranu Bijelih, a lijepu je akciju Coutinho završio pogotkom u donji lijevi kut Blaževićeva gola.

Nakon trećeg gola Intera Hajduk je imao dvije lijepe prigode za počasni pogodak, ali Maglica ni u 77. niti u 80. minuti nije uspio svladati Handanoviča.

Uzvratni dvoboj u Milanu za sedam dana tako će biti tek formalnost.