Italijani se raspisali o žestokoj svađi Džeke i Inzaghija

Edinu Džeki nije se svidjelo to što ga je trener Simone Inzaghi izvukao iz igre početkom drugog poluvremena finala Kupa Italije protiv Fiorentine.

Džeko je zamijenjen u 58. minuti i na travnjak je umjesto njega ušao Romelu Lukaku. Bh. napadač bio je vidno nezadovoljan, čak nije pokušao ni sakriti svoju frustraciju. Džeko je u naletu bijesa šutnuo i jednu bočicu s vodom u blizini Interove klupe, što je vidio i Inzaghi koji je bio udaljen svega par metara.

Italijanski trener to nije dobro prihvatio i krenuo je u verbalni okršaj sa svojim napadačem, što su zabilježile i kamere.

Inter je slavio protiv Fiorentine u finalnom meču Kupa Italije rezulatatom 2:1. Oba pogotka za pobjednički tim zabio je Lautaro Martinez.

Edin Džeko postigao je 14 golova u 49 nastupa u svim takmičenjima ove sezone. Još uvijek nije produžio ugovor koji mu istječe u junu ove godine.