NaslovnicaSanski MostLokalne teme

Ivica Osim pohvalio mlade Sanjane

Pioniri Podgrmeča osvojili su bronzanu medalju na Sportskim igrama mladih što je uspjeh vrijedan pažnje.

Tako je ova mlada ekipa krenula stopama svojih starijih kolega koji su tačno prije 10 godina na početku ovog velikog takmičenja u Bosni i Hercegovini osvojili drugo mjesto.

Ekipa NK Podgrmeč generacija 2005./06. godište je jučer osvojilila bronzanu medalju na nogometnom takmičenju Sportskih igara mladih u Sarajevu. U utakmici za treće mjesto mladi sanski igrači su rezultatom 5:1 pobijedili ekipu Gračanice.

Za ekipu Podgrmeča su nastupili: Sinan Ćehić, Mirza Hodžić, Danis Selman, Jakub Demirača, Tarik Cerić, Emrah Korlat, Amir Crnkić i Hamza Salešević. Inače, radi se o odličnoj generaciji Podgrmeča, možda i najboljoj u posljednjih nekoliko godina koju uspješno vodi trener Velid Kuželj. Izuzetno su talentirani igrači koji već posjeduju kvalitet i trebali bi imati svijetlu nogometnu budućnost.

Ova generacija mladih sanskih zeleno – žutih je već osvojila brojne trofeje na takmičenjima u BiH, ali i van njenih granica, a pojedini igrači iz ekipe koja je jučer nastupila u Sarajevu su prošle godine nastupali za selekciju predpionira Podgrmeča koja je osvojila prvo mjesto Omladinske lige USK.Treba istaći interesantan podatak, da je prije tačno 10 godina na prvim Sportskim igrama mladih u Sarajevu ekipa Podgrmeča, generacija 1996./ 97. godište osvojila srebrnu medalju.

Sanjani su tada u finalnoj utakmici poraženi od ekipe Banovića rezultatom 5:4.. Zanimljivo je, da je i tada trener ekipe isto bio Velid Kuželj, a boje kluba su braniuli: Mirza Seferagić, Ajdin Omić, Haris Međedović, Adnan Karić, Haris Jusović, Emal Hodžić, Demir Jakupović i Ahmet Salešević.

Medalje je uručivao legendarni Ivica Osim, koji je pohvalio Sanjane na odličnoj igri i nesretnom porazu u finalu.