NaslovnicaLokalne temeSanski Most

Jagurdžija zabio u debiju

Bubamara je furiozno započela sezonu i zauzela lidersku poziciju koja je vodi u doigravanje za Premijer ligu BiH.

U okviru 8. kola Prve futsal lige F BiH Grupa 1 MNK Bubamara Auto Stil & PVC Džaja Cazin stigao je do pobjede protiv zeničkog Calpa, s visokim rezultatom 7:3 (3:1).

Ekipa Bubamare je ovom pobjedom iskoristila kiks vodećeg Željezničara u Žepču te preuzela prvu poziciju ligaške tabele, što je i cilj ove ekipe do kraja sezone.

Igrači Bubamare su imali teško i nervozno prvo poluvrijeme. Gosti koristili sve pogreške domaćina te su poveli u rano fazi utakmice, a sve do kraja prvog poluvremena rezultat je bio 2:2. Ipak, Halid Delić sa zvukom sirene iz auta pogađa za 3:2.

U nastavku mnogo bolja igra Bubamare, što potvrđuje i krajnji rezultat od 7:3. Pristigla pojačanja su dobro odigrala ovaj susret, a posebno se istakao Brazilac Vitor Lima koji je sa atraktivnim potezima dizao publiku na noge.

Muhamed Jagurdžija je odigrao utakmicu u svom dobro poznatom visokom ritmu. Odličnu igru u svom debiju za ekipu Bubamare krunisao je na najbolji mogući način, pogotkom u 28 minutu utakmice za vodstvo 4:2.

Adnan Hamzabegović je kvalitetno odradio svoju minutažu na svoj način, snažno, rastrčano i požrtvovano.

Strijelci za Bubamaru:
Delić Halid (6, 20, 38), Mizić Ermin (9), Jagurdžija Muhamed (28), Čaušević Admir ( 34), Hušić Amir (40).

Strijelci za Calp:
Imamović Berna (5), Čolić Enes (15), Bahtić Mahmut (37).

U narednom susretu igra se veliki krajiški derbi u Bužimu između Konjodora i Bubamare.
FC Konjodor iz Bužima upisao je pobjedu na gostovanju u Sarajevu, kod MNK Dia BiH rezultatom 6:10.

Obje ekipe, zajedno sa Željezničarom, imaju po 12 osvojenih bodova. Zbog bolje gol razlike Cazinjani su prvi, dok su Bužimljani treći.