Naslovnicainmedia danas

Jakupović nastavlja golgetersku seriju i “čupa” Igman

Dvije zaostale utakmice 2. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine igrale su se jučer, a sastali su se Velež i Igman (1:1), te Tuzla City i Posušje (3:0).

Velež je ugostio Igman u Gabeli, a Rođeni su poveli u 7. minuti kada se nakon gužve najbolje snašao Nermin Haskić i matirao je golmana Aldina Ćemana.

Novajlija u ligi Igman je ipak igrao odlično i propustio je nekoliko sjajnih prilika. Najbolju su imali u 18. minuti kada je Bogdanović odbranio udarac Durakovića s nekih 12-13 metara, a zatim je Anel Hebibović nakon odbijene lopte silovito šutirao s nekoliko metara, ali preko gola.

Velež je uzvratio u 29. minuti kada je nakon sjajne akcije Pavić pogodio stativu, a u trenucima kada se činilo da Rođeni kontrolišu igru Konjičani su izjednačili. U 36. minuti Duraković je sjajno ubacio s lijeve strane, a Jakupović se iskrao i glavom je pogodio za 1:1.

U 41. minuti odličnu šansu imao je Haskić kada je šutirao glavom, ali pored gola i ostalo je 1:1 nakon prvog dijela igre.

U nastavku je Velež bio mnogo angažovaniji i više je napadao, a najbolje šanse propustili su Anđušić i Ćosić. Vehabović je u 94. minuti iz slobodnjaka pogodio prečku, ali je do kraja rezultat ostao nepromijenjen.