NaslovnicaLokalne temeSanski Most

Jakupović strijelac jedinog gola

Demir Jakupović je postigao jedini pogodak za banjalučki Borac protiv novosadske Vojvodine.

Na banjalučkom Gradskom stadionu, Borac i Vojvodina iz Novog Sada odigrali su prijateljeski susret humanitarnog karaktera, a pobjednika na kraju nije bilo – 1:1 (0:0)

Prihod od ulaznica namijenjen je za liječenje djevojčice Sare Vujinović, koja boluje od cerebralne paralize i epilepsije, a duel je posmatralo nešto više od 2.000 gledalaca.

“Crveno-plavi” bili su nešto konkretniji u prvom dijelu meča, ali mreže se ipak nisu tresle.
U drugom poluvremenu konačno je publika, koju nije spriječilo ni loše vrijeme i kiša koja je nakvasila teren, mogla da uživa u dva lijepa gola.

Demir Jakupović je pogodio je u 64. minutu za vodstvo Borca sa 1 : 0.
Golman Vojvodine Nikola Simić odbranio je šut Saše Kajkuta, ali nije mogao i Demira Jakupovića, koji se našao na pravom mjestu i donio prednost “crveno-plavim”.
Demir Jakupović, jedini strijelac protiv Novosađana, još jednom pokazao da je pravi “džoker” i da će Krunić na njega moći najozbiljnije da računa u nastavku prvenstva.

Gosti iz Novog Sada zatim su u 78. minutu uzdrmali prečku, a onda devet minuta kasnije sjajnim golom Nikole Drinčića iz slobodnog udarca izjednačili na 1:1, što je bio i konačan ishod meča.