NaslovnicaSanski MostLokalne teme

Jakupović u finalu ITF turnira u Sloveniji

Dalila Jakupović se sa četiri uzastopne pobjede plasirala u finale ITF turnira Krka Open Otočec, Slovenija.

U polufinalu je Dalila pobjedila italijansku teniserku Federica Di Sarra rezultatom 2 : 1 (6:7;6:4;6:4) nakon dugih 2 sata i 53 minuta dobrog tenisa .

Dalila je opušteno ušla u meč i prvi set nezasluženo izgubila sa 6:7. Angažovanijom igrom je dobila slijedeća dva seta i zasluženo izborila finale turnira u mjestu slavne Mime Jaušovec.

Dalila je kao osma nositeljica turnira u prvom kolu pobijedila kiparsku teniserku Serban Raluca Georgiana rezultatom 2 : 1 (6:4;6:7;6:4). U drugom kolu turnira Dalila Jakupović je pobijedila češku teniserku Anastasia Zarycka rezultatom 2 : 0 (6:4;7:5).

U četvrtfinalu je Dalila pobjedila američku teniserku Allie Kiick rezultatom 2 : 0 (6:3;6:3).

Dalilina protivnica u finalu je čehinja Miriam Kolodziejová.Meč se igra sutra, nedjelja, 30.5.2021.godine od 10:00 sati.