Jakupović zabija i na pripremama

Prijateljska utakmica na Gradskom stadionu u Prijedoru, između Rudara i Jedinstva iz Bihaća, završena je pobjedom domaćina sa 2:0 (0:0).
Oba gola za rudare sa Sane postigao je Demir Jakupović u 49. i 51. minutu utakmice.

Odlično otvaranje utakmice i veoma borbena ekipa Rudara, nije uspjela ugroziti gol Willian Diaza, iako su tokom prvog poluvremena vršili atak na gol Jedinstva. Već u 8’ minutu Demir Jakupović je šutem sa 30 metara dobro zagrijao dlanove golmanu Jedinstva koji je bravuroznom intervencijom spasio svoj gol. Popularni “Willi” je u nekoliko navrata skinuo zicere domaćina sa veoma atraktivnim odbranama

FK Rudar u drugom poluvremenu pojačava tempo i vrlo brzo dolaze do vodstva 1:0 golom Demira Jakupovića u 49′ utakmice.

Samo dvije minute nakon toga u listu strijelaca se ponovo upisuje Demir Jakupović za vodstvo Rudara 2:0, nespretnom intervencijom rezervnog golmana Muratspahića