Jakupović zabio novi gol

U odličnoj fudbalskoj predstavi, s obzirom na vremenske (ne)prilike, Rudar-Prijedor i Velež podijelili su bodove odigravši 2:2. Rudar je poveo u 23. minutu, kada je Ćosić pokušao spustiti loptu Kačavendi, akciju je pratio Demir Jakupović i lako matirao golmana Veleža za 1:0.

Nije se dugo čekalo na izjednačenje, koje je uslijedilo već u 34. minutu. Vehabović je šutirao sa 20-ak metara, ali pogodio je stativu, a odbijenu loptu u mrežu poslao je Ćosić. Pomoćni sudija podigao je zastavicu za nedozvoljenu poziciju, ali u konsultacijama sa glavnim arbitrom, na kraju ipak je pokazano na centar.Treba napomenuti da je Rudar neposredno prije izjednačenja, imao veliku priliku ali pokušaj Kulenovića otišao je pored gola. U 51. minutu kazneni udarac za Rudar Prijedor.

Mandić je siguran relaizator i domaćin je ponovo u prednosti. Prethodno je Santosa u šesnaestercu nepotrebno, čini se, srušio Fereira, a sudija Mulahasanović bez razmišljanja pokazao na bijelu takčku. U 74. minutu izjednačenje. Ćosić je centrirao, a Hasanović dobro zahvatio loptu glavom, poslavši je u gornji lijevi ugao, Šćekić je paradom samo uljepšao pogodak.

Ovim remijem Rudar i Velež ostali su na devetoj i desetoj poziciji sa po 13 bodova.