Naslovnicainmedia danas

Jakupović zabio za historijsku pobjedu Igmana protiv Sarajeva

Nogometaši Igmana pobijedili su Sarajevo rezultatom 2:0 u susretu odigranom u Doboju kod Kaknja u okviru 5. kola m.tel Premijer lige. Konjičani su ostvarili prvu, historijsku pobjedu u elitnom rangu, dok je Bordo tim produbio krizu.

Sarajevo je bilo potpuno bezidejno u prvom poluvremenu, a kako su igrali najbolje ilustruje podatak da nisu imali nijedan udarac u okvir gola. Uz tek nekoliko opasnih akcija, praktično su bili bez prave šanse nakon prvih 45 minuta.

S druge strane, Igman je igrao veoma disciplinovano i borbeno, tražeći svoju šansu iz brzih kontri. Iz jedne takve situacije Konjičani su poveli u 27. minuti. Bodul je petom izbacio Hebibovića, koji je potom sjajno proigra Ramića, a Musa je potpuno bespotrebno uklizao i napravio penal.

Hrelja je preuzeo odgovornost i šutirao, ali Šahinović je zaustavio njegov udarac. Ipak, Hrelja je natrčao na odbijenu loptu i poslao je u mrežu za 1:0 nakon prvih 45 minuta.

Na početku drugog dijela Sarajevo je izvršilo tri izmjene, ali ni to im nije pomoglo. Kobiljar je u 52. minuti uposlio Mulahusejnovića koji je dobro šutirao iz prve, ali lopta je otišla preko gola. Samo dvije minute kasnije uslijedio je novi šok za Bordo tim.

Bodul je izveo korner, a omaleni Jakupović ja glavom postigao gol za velikih 2:0.

Tračak nade za goste javio se samo minut kasnije. Bodul je bez lopte udario Ikića i dobio je drugi žuti, automatski crveni karon i Igman je ostao s igračem manje.

U 62. minuti vidjeli smo po jednu veliku šansu na obje strane. Prvo je Šahinović sjajno zaustavio udarac Ramića, a na drugoj strani udarac Kobiljara s nekoliko metara odbranio je Ćeman.

Bordo tim je do kraja imao nekoliko dobrih šansi preko Mulahusejnovića, ali do gola nisu mogli i priredili su novo veliko razočarenje svojim navijačima.

U sudijskoj nadoknadi Hebibović je lukavim udarcem s centra pogodio prečku, a Blagojević je zaradio drugi žuti i novi crveni karton za Igman, ali rezultat se nije mijenjao do kraja i ostalo je 2:0.

Sarajevo će u narednom kolu dočekati Slobodu, dok Igman gostuje Posušju. Konjičani će u međuvremenu u srijedu odigrati zaostali susret s Veležom.