Jusuf Nurkić nastavio brilijantne partije i nosio Portland do nove pobjede

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić odigrao je još jednu odličnu utakmicu u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta, a on je u pobjedi Portlanda protiv New Yorka rezultatom 111:101 za samo 19 minuta na parketu postigao 20 poena.Nurkić je tako nastavio igrati u sjajnoj formi u kojoj se već mjesecima nalazi te iz utakmice u utakmicu nastavlja pružati sve bolje partije, a u meču protiv New Yorka i pored ograničene minutaže bio je najbolji igrač na terenu.

Portland je protiv New Yorka očekivano stigao do pobjede, njihove 24. u ovoj sezoni, odnosno četvrte u posljednjih pet utakmica. Ključna je bila treća dionica kada su se Trail Blazersi odlijepili na dvocifrenu prednost, a početkom posljednje četvrtine stigli su do 18 poena razlike i New York nije imao nikakve šanse za povratak u meč.

Najbolji igrač meča bio je bh. košarkaš Jusuf Nurkić koji je za samo 19 minuta na parketu postigao 20 poena, a imao je i osam skokova. Nurkić je imao sjajan šut iz igre 7-9, pogodio je šest od devet slobodnih bacanja i bio je najefikasniji igrač na čitavom meču.

Kod New Yorka je Enes Kanter postigao 18 poena uz 14 skokova, a kod Portlanda su se još istakli McCollum i Lillard sa po 17 poena.