Kadeti BiH se u Vitezu revanširali Špancima

Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Vitezu ostvarila pobjedu nad selekcijom Španije rezultatom 79:67.

Nakon sinoćnjeg meča odigranog u Sarajevu u kojem je Španija ostvarila pobjedu rezultatom 77:74, naši reprezentativci su se uspjeli revanširati u večerašnjem drugom duelu.

Španija je imala vodstvo nakon prvog poluvremena, ali su izabranici selektora Josipa Pandže u trećoj četvrtini utakmice stigli zaostatak, te u posljednjoj četvrtini došli do preokreta i uvjerljive pobjede.

Našu reprezentaciju je i ovoga puta predvodio Džanan Musa sa 26 poena uz pet skokova i šest asistencija.

Vrijedi dodati i 15 poena Čerkezovića i 13 poena Čampare.

Pobjeda nad Španijom podigla je nivo samopouzdanja kod naših reprezentativaca koje od 23. juna očekuje nastup na Svjetskom prvenstvu.

SP će održati u Španiji, a naša selekcija će nastupiti u grupi sa Francuskom, Južnom Korejom i Dominikanskom Republikom.