Kakav gol Pjanića u porazu Rome!

Miralem Pjanić je skoro sa centra savladao golmana Lazija u rimskom, 171. po redu “Derby della Capitalle” koji je pripao nebeskoplavim rezultatom 3:2.

Reprezentativac BiH je skoro sa centra igrališta iz slobodnog udarca na spavanju uhvatio Marchettija. Ipak, Miralemova majstorija bila je dovoljna da vučica samo ublaži poraz. Pjanić je u igru ušao u 70. minuti umjesto Francesca Tottija, dok je na drugoj strani Senad Lulić igrao do 59. minute kada ga je zamijenio Radu.

Roma je bolje otvorila gradski okršaj – u 9. minuti Francesco Totti je ubacio iz kornera, a Erik Lamela glavom pogodio za 1:0. Bila je to šesta uzastopna utakmica u kojoj je Lamela bio strijelac.

Deset minuta prije kraja prvog poluvremena Lazio je izjednačio i to fenomenalnim pogotkom Antonija Candreva iz slobodnjaka sa 30-ak metara. Potpuni prekoret Laziju donosi Miroslav Klose u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Nakon primljenog gola Daniele De Rossi je zbog šamaranja jednog nogometaša Lazija zaradio crveni karton, pa je Roma do kraja igrala sa deset igrača na terenu.

Takav odnos snaga odrazio se na rezultatu već u prvoj minuti nastavka kada je Stefano Mauri postigao i treći pogodak za domaćine.

Lazio je trećom pobjedom zaredom u rimskom derbiju pobjegao Romi na pet bodova prednosti.

Milan je pretrpio novi težak udarac pred svojim navijačima. Nakon dvije pobjede i remija u posljednja tri meča, jučer je na San Siru slavila Fiorentina sa 3:1, a pogađali su Pazzini u 60. minuti za Milan, te Aquilani u 10., Valero u 38. i El Hamdaoui 89. minuti za viole.

Napoli je ostvario važnu pobjedu na gostovanju u Genovi. Poveo je domaćin preko Immobilea u 23. minuti, izjednačio je Mesto u 54., da bi Genova ponovo povela preko Bertolaccia u 56. minuti. A onda je proradio Cavani koji trese mrežu Freya u 60. minuti da bi konačnih 4:2 postavio Insigne u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Pobjedom nad Sampdorijom (2:0) iz opasne zone se zasad izvukao Palermo, dok je važnu pobjedu u borbi za opstanak ostvario i Torino kod kuće gdje su golom D'Ambrosia minimalno savladali Bolognu.