Kayseri Roberta Prosinečkog vodio do 87. minute protiv Fenera, ali je na kraju ostao bez bodova

Fudbal u Turskoj se nastavio nakon gotovo tri mjeseca pauze zbog korona krize, a Fenerbahce je u nevjerovatnom meču u okviru 27. kola turske Superlige pobijedio Kayseri sa 2:1.

Tufan je u 12. minuti dobio crveni karton, pa je Fener do kraja utakmice igrao sa igračem manje.

Gosti iz Kayserija su brojčanu prednost iskroistili i poveli preko Mensaha u 59. minuti.

Ipak, Kayseri, koji sa klupe predvodi bivši selektor reprezentacije BiH Robert Prosinečki, je u posljednjih nekoliko minuta ispustio vodstvo i ostao bez bodova.

Prvo je Muriqi u 87. minuti iz penala izjednačio na 1:1, da bi minutu kasnije Luis Gustavo pogodio i donio trijumf Feneru.

Zoran Kvržić (31) i Muris Mešanović (29) su odigrali kompletan meč za ekipu Kayserija.