Kenan Čunjalo zabio prvi pogodak za Rudar

Drugo kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine za juniore igrano u Mostaru između Veleža i Rudara pripalo je prijedorčanima.  Slavili su zasluženo mladi rudari sa Sane rezultatom 1:3 (1:1).

Ovom pobjedom su pokazali da imaju dobar tim i da je nezasluženi poraz u prvom kolu protiv tuzlanske Slobode sa 1:3, samo stvar neiskustva i prevelike želje za pobjedom na debiju PL BiH pred svojom publikom, rodbinom i navijačima.

Poveli su mostarski rođeni u 9 minuti utakmice golom Dževada Sijamije, da bi zeleno-crni izjednačili u 37 minuti utakmice golom Miloša Sadžaka.

Rezultatom 1:1 se otišlo na odmor.

Gol za vodstvo rudara sa Sane sa 1:2, postigao je Kenan Čunjalo u 51 minuti utakmice. Keno se ovim golom iskupio za promašaj iz jedanaesterca u prošlom kolu i najavio golgetersku sezonu u PL BiH. Čunjalo je u posljednje dvije sezone bio jedan od najboljih strijelaca Omladinske lige BiH.

Pobjedu Rudara od 1:3 je ovjerio talentovani Denis Trepić u sudijskoj nadoknadi vremena.

Ima dosta simbolike u pobjedi Rudara nad Veležom. Tradicionalno omladinske ekipe Rudara igraju dobro u Mostaru i nerijetko slave pobjede. Tako su i ovoga puta tri mladića sa Sane u dresu Rudara igrala protiv jednog sanjanina u dresu Veleža, slavili istim omjerom kao omjerom snaga, 3:1.

U prošlom kolu je Rudar izgubio na svom stadionu sa istovjetnim rezultatom i sada je sa gol razlikom u egalu 4:4.

Dobru partiju u dresu zeleno-crnih osim strijelca Kenana Čunjala pružili su Amar Cerić i Jasmin Opakić.

Kapiten rođenih, Nermin Alagić nije mogao igrati sam, protiv raspoloženih bivših saigrača iz Podgrmeča, sada u dresu prijedorčana.

Ostaće zapisano u istoriji Prijedorčana da su juniori “rudara” na prvom zvaničnom gostovanju u Premijer ligi BiH savladali Velež u Mostaru rezultatom 3:1.