KIK SANA Najuspješnija ekipa

Košarkaški invalidski klub „Sana“ proglašen je za najuspješniju ekipu Sanskog Mosta u kategoriji invalidni sport za 2019. godinu.

Nagrada Općinskog sportskog saveza sasvim zasluženo je pripala sanskim košarkašima koji iza sebe imaju još jednu uspješnu takmičarsku godinu i po ostvarenim rezultatima bila je jedna od najboljih u posljednjih nekoliko godina. U prvenstrvu košarke u kolicima BiH su sezonu završili na odličnom drugom mjestu.

Pored dobrih igara u prvenstvu BiH, te nakon osvojenih pehara na velikom broju međunarodnih turnira u Bosni i Hercegoviini i gradovima u regiji, prošle godine su se plasirali i u polufinale regionalne NLB Wheel lige gdje su zauzeli četvrto mjesto.

Ipak, najveći uspjeh su ostvarili u Kupu BiH u kojem su podigli pobjednički pehar za 2019. godinu. KIK „Sana“ je osvojila i prvo mjesto na 20. jubilarnom međunarodnom turnir košarke u kolicima „Sana open 2019“, koji se tradicionalno održava u sklopu obilježavanja Dana oslobođenja Sanskog Mosta, a uz učešće ekipa iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske i Slovenije. Ovim sportskim događajem Košarkaški invalidski klub „Sana“ je ujedno obilježio i veliki jubilej – 20 godina od osnivanja kluba ili kako ističu sanski košarkaši 20 godina ponosa, prkosa i uspjeha .

Kako nam je rekao Dževad Hujić, predsjednik KIK „Sane“, u klubu su i više nego zadovoljni rezultatima u prošloj godini, posebno iz razloga što u pojedinim utakmicama nisu nastupali u najjačem sastavu zbog povrijeđenih igrača , ali je cilj da se sanski košarkaši takmiče i druže. On se ovom prilikom zahvalio Općini Sanski Most jer su cijelu sezonu bili podržani sa redovnim finansiranjem .