Ključanke bolje od Sanjanki

Ljubitelji odbojke u Sani su imali priliku uživati u odličnoj utakmici između odbojkašica dva komšijska i prijateljska kluba.

U okviru 4.kola Kantonalne odbojkaške lige USKa za djevojke i djevojčice, u Gradskoj dvorani Sanski Most odigrana je utakmica između ŽOK Sana i ŽOK Ključ.

Prvu utakmicu su odigrale kadetkinje ova dva kluba u kojoj su sanjanke izgubile sa 1 : 2. Iskusne ključanke su već u prvom setu opravdale ulogu favoritkinja u ovom meču i nakon dosta grešaka sanjanki rutinirano dobile
prvi set sa dest poena razlike, 25:15.

U drugom setu se vodi neizvjesna i ravnopravna borba za svaki poen, ali u samoj završnici sanjanke dobivaju nekoliko ključnih poena i zasluženo pobjeđuju 25:23. Treći set je bio uzbudljiv, sanjanke igraju dobro, ali je na kraju pripao iskusnim ključankama 15:1.

Tako su iskusne ključanke na kraju zasluženo dobile meč rezultatom 2:1. Sanjanke su dobro odigrale meč i pokazale da imaju kvalitet i da njihovo vrijeme tek dolazi.

Iako su pobijedile u ovom meču, trener ključanki Muhamed Ramić, nije bio zadovoljan igrom svojih djevojaka koje treniraju zajedno oko pet godina u klubu, koji ima tradiciju dugu 20. godina. Naglasio je da oni u ovoj sezoni perferiraju na prvo mjesto i ne smiju sebi dozvoliti gubitak ni jednog seta.
Trener sanjanki, prof. Idriz Aganbegović je bio zadovoljan igrom svog tima koji je dobio jedan set u ovom meču. Mada je potajno priželjkivao pobjedu, nije razočaran igrom ekipe koja igra svoju drugu prvenstvenu sezonu.

Ekipa Sane se nalazi na posljednjem mjestu prvenstvene tabele, bez osvojenog boda. Treća utakmica sanjanki u nizu koju gube sa 2:1. U tri meča su dobili po jedan set i bili nadomak pobjede, ali je nedostatak iskustva presuđivao i bio nepremostiva prepreka da na kraju dođu do prve prvenstvene pobjede.  Odbojkašice Sane vrijedno i naporno treniraju, a rezultati će se neminovno vidjeti u narednim utakmicama i sezonama.

Odigrana je i prijateljska utakmica između pionirskog uzrasta ova dva kluba, igračica 2005.godište i mlađe, pošto ključanke nemaju prijavljenu ekipu u ligaškom takmičenju. Utakmica je završena neriješenim rezultatom 1:1, i iskorištena je da se sanjanke uigraju za naredne mečeve u prvenstvu. Prvi set su dobile sanjanke sa 15:11, a drugi gošće, 15:8.

Sanjanke su druge na tabeli, sa dvije dobijene i jednom izgubljenom utakmicom. Pobijedile su utakmice protiv petrovčanki i kladuščanki. Izgubile su u Bužimu, od prvoplasirane ekipe prvenstva.

U narednom, 5. kolu, sanjanke gostuju u Bihaću kod vršnjakinja iz iskusne prvoligaške ekipe ŽOK Bihać.