Koga je Vardy danas izbacio iz prvog tima Engleske?

Jamie Vardy fanatastični napadač Leicester Cityja i engleske nogometne reprezentacije uspisao se u listi strijelaca i na Evropskom prvenstvu u Francuskoj.

Vardyju je za prjevnac na smotri najboljih evropskih nogometaša trebalo samo devet minuta.

Ušao je u igru u 46. minutu susreta 2. kola grupe između Engleske i Velsa, te zabio 10 minuta kasnije za izjednačenje rezultata na 1:1.

Bio je Vardyjev četvrti gola u dresu Engleske u posljednjih pet utakmica. prosjek kakav ima rijetko koji reprezentativni napadač na planeti.

Vardy je u igru ušao umjesto Raheema Sterlinga, koji je igru napustio zajedno sa Harryjem Kaneom. Kane i Sterling na Euru u Francuskoj do sada su igrali u obje utakmice, po 135 odnosno 132 minuta i nisu zabili niti jedan gol.

Prije početka Eura u Francuskoj, engleski mediji su na selektora Roya Hodgsona vršili žestok pritisak da stavi Vardyja u prvi tim. Ovaj to nije uradio, ali nakon današnje utakmice protiv Velsa vjerovatno neće imati izbora. Pitanje je samo koga je Vardy do daljenjeg poslao na klupu, Kanea ili Sterlinga?