Košarkaši egzibicijom do prvog mjesta u grupi

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je večeras u Sarajevu selekciju Rumunije rezultatom 93:58.

Od samog početka susreta naši košarkaši su napravili pravi spektakl. Prvu dionicu su okončali vodstvom 25:12, da bi se egzibicija nastavila i u drugoj četvrtini. Mnoštvo atraktivnih poteza izveli su naši košarkaši, a po običaju ih je predvodio Zack Wright koji je ponovoo imao fenomenalne poteze. Na poluvrijeme su naši otišli sa velikih 33 poena prednosti 57:24.

Nastavk se igrao u istom ritmu. Išli smo i do 40 razlike 64:24, no Rumuni su uspjeli smanjiti prednost nakon što je Petrović dao priliku i ostalim košarkašima koji su imali manju minutažu. Treći period smo dobili 21:20, da bi u posljednjih deset minuta mirno priveli susret kraju za prvo mjesto u grupi.

Mirza Teletović je ubacio 15 poena u našem timu, Wright, Đedović i Mitrović su ubacili po 12 poena, a u ovom susretu svi naši košarkaši su se upisali u strijelce.