NaslovnicaUncategorized

Kozarčanin Eldin Jakupović izborio plasman u najjaču ligu svijeta!

Rođeni Kozarčanin Eldin Jakupović, sa svojom ekipom Hull City izborio je plasman u engleski Premiership, pobjedom nad Sheffield Wednesday-om rezultatom 1:0 (0:0

Danas je na čuvenom stadionu “Wembley” odigrana finalna utakmica doigravanja engleskog Championship-a između ekipa Hull City i Sheffield Wednesday.

U vrlo uzbudljivoj i neizvjesnoj utakmici do samog kraja, sastav Hulla u kojem igra rođeni Kozarčanin Eldin Jakupović slavio je pobjedu protiv Sheffielda rezultatom 1:0 (0:0).

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri. Prvo je Sheffield zaprijetio u dva navrata, ali je iskusni Jakupović oba puta izboksovao loptu i tako spriječio opasnost pred svojim golom.

Sa druge strane, napadač Hull-a Diame imao je odličnu priliku ali je njegov udarac u 39. minuti zaustavila stativa.

Do kraja poluvremena Jakupović je imao još dvije intervencije na svom golu, ali prilike Sheffielda nisu bile isuviše opasne po iskusnog ex-golmana Švicarske reprezentacije i bivšeg golmana BiH u U21 selekciji.

Ekipa Hulla bolje je počela i drugo poluvrijeme na prepunom Wembley-u, a najbolju priliku za pogodak spasio je sjajni golman Sheffielda Westwood u 53. minuti.

U 58. minutu prilika utakmice. Igrač Hulla Robertson našao se sam pred golmanom Sheffielda ali neshvatljivo puca preko gola sa desetak metara i tako propušta veliku priliku da dovede svoju ekipu u vodstvo.

Napadač Hull-a Diame, nakon što je imao najbolju priliku u prvom poluvremenu, pogađa fantastičnim udarcem sa preko 20 metara u 72. minutu, za vodstvo i veliku radost Hull City-jevih navijača.

Do kraja susreta, fudbaleri Sheffielda su pokušavali doći do izjednačenja, ali Jakupović i odbrana Hull-a uspješno je odolijevala svim pokušajima, tako da je krajnji rezultat ostao nepromijenjen iz 72. minute 1:0.

Ovom pobjedom Jakupović i društvo su se vratili u Premiership, najelitniji rang engleskog fudbala, i tako ispunili očekivanja svojih navijača.

Ostaje nam da vidimo da li će iskusni golman Jakupović ostati na golu svoje ekipe i naredne sezone, što mu svakako i želimo.