Lana Pudar je osvojila pet medalja za 10 dana

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar (16) je u protekle dvije sedmice uduševila bh. javnost.

Sjajna Lana je učestvovala na Mediteranskim igrama u Alžiru i Europskom juniorskom prvenstvu u Rumuniji te za 10 dana osvojila čak pet medalja – četiri zlatne i jednu srebrenu.

Rođena Mostarka je 1. jula osvojila zlato na Mediteranskim igrama u disciplini 200 metara delfin, da bi 4. jula ponovo bila zlatna i to u disciplini 100 metara delfin.

Nakon toga uslijedilo je Europsko juniorsko prvenstvo u Bukureštu gdje je naša sjajna plivačica briljirala.

Prvo je 7. jula zauzela drugo mjesto u disciplini 100 metara delfin i osvojila srebro, a u subotu (9. juli) je bila zlatna u disciplini 200 metara delfin.

(10. juli) fantastična Lana je ponovo osvojila zlato, ovaj put u disciplini 50 metara delfin.

Vrijedi spomenuti da je naša plivačica krajem juna prvi put u karijeri nastupala na Svjetskom seniorskom prvenstvu u velikom bazenu i dva puta bila u finalu.

U disciplini 200 metara delfin je zauzela odlično šesto mjesto (najbolji rezultat bh. plivanja ikada), dok je u disciplini 100 metara delfin bila osma.

Bh. plivačici sada slijedi odmor, a onda će u augustu i septembru imati nova takmičenja.

Od 11. do 18. augusta na programu je Europsko seniorsko prvenstvo u Rimu, dok će se od 30. augusta do 4. septembra u Limi (Peru) održati Svjetsko juniorsko prvenstvo.