Lana Pudar nije izborila finale Svjetskog prvenstva na 100 metara delfin

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar (16) osvojila je peto mjesto u polufinalnoj utrci 100 metara delfin na Svjetskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Melboruneu i nije se plasirala u finale.

Lana, koja je u kvalifikacijama u ovoj disciplini zauzela deveto mjesto, isplivala je dionicu u vremenu 56.71 što joj nije bilo dovoljno da prođe dalje, jer je ukupno bila deseta.

Pudar je prethodno osvojila peto mjesto u utrci 200 metara delfin, dok nije prošla u polufinale na 100 metara slobodno.

Iza Lane Pudar je godina za pamćenje. Seniorska prvakinja Evrope u discplini 200 metara delfin. Dvostruka prvakinja Mediteranskih igara u disciplini 100 i 200 metara delfin.

Rekorderka Mediteranskih igara u disciplini 100 metara, dvostruka juniorska prvakinja i viceprvakinja Evrope. Najbolje rangirana juniorka Evrope i druga najbolje rangirana juniorka na svijetu, te najmlađa osvajačica medalje na seniorskom prvenstvu Evrope.