Leicester City je prvak Engleske

Leicester City, klub star 132 godine večeras je postao prvak Engleske prvi put u historiji.

Lisice su zahvaljujući posrtaju Tottenhama na gostovanju kod ljutog rivala Chelsea uspjele u praktično nemogućoj misiji. Niko ekipi Claudija Ranierija nije davao šanse pred početak ove sezone, ali na kraju je titula stigla na King Power stadion.

Odlično je Tottenham otvorio utakmicu na Stamford Bridge stadionu. Pijevci su poveli u 35. minuti susreta. Lamela je sjajno uposlio Kanea koji zaobilazi Begovića i šalje loptu u praznu mrežu. Samo devet minuta kasnije nova lopta u mreži golmana reprezentacije Bosne i Hercegovine. Ovog puta Eriksen je uposlio Sona koji matira Begovića.

Nakon 13 minuta igre u drugom poluvremenu Chelsea je uspio smanjiti rezultat. Willian je centrirao, a najspretniji u šesnaestercu gostiju iz Sjevernog Londona bio je Cahill. Konačnih 2:2 u ovom susretu postavio je prelijepim golom, ove sezone mnogo osporavani Eden Hazard.