Leicester porazom krenuo u odbranu titule

Leicester City u odbranu naslova šampiona Engleske krenuo je porazom rezultatom 1:2 u gostima kod Hull Cityja.

“Lisice“, koje su prošle sezone senzacionalne osvojile titulu, nisu imale odgovor na agresivnu i dobru igru Hulla. U samoj završnici prvog poluvremena odlično se u gužvi snašao Adama Diomande i lijepim udarcem makazicama zatresao mrežu Leicestera.

Ipak, šampion se vratio na otvaranju drugo dijela. Riyad Mahrez je u 47. minuti iskoristio penal i izjednačio na 1:1. No, deset minuta kasnije Hull je ponovo poveo i postavio konačnih 2:1. Strijelac pobjedonosnog gola bio je Robert Snodgrass.

Ostale utakmice prvog kola igraju se danas od 16, odnosno 18.30 sati. Dvije utakmice igraće se sutra, jedna od njih je veliki derbi Arsenal – Liverpool, dok je jedna na programu u ponedjeljak.