Leotar odnio bod sa Koševa: Bez golova uz prekid od pola sata

Dok Trebinjci mogu biti zadovoljni osvajanjem boda, domaći navijači su svoje ljubimce ispratili zvižducima – vodeći Željezničar sada ima šest bodova prednosti i s obzirom na formu sve je bliže odbrani titule prvaka.

Iz prvog poluvremena vrijedi izdvojiti dvije prilike pred oba gola – prvu su imali domaći u 32. minuti kada je Haurdić izašao sam pred golmana Rajića, no njegov udarac izblokirao je jedan od odbranbenih igrača Leotara.

Deset minuta kasnije dobra prilika i za Trebinjce. Nakon centaršuta Filipovića u šesnaestercu Sarajeva slabo se snalazi Grubješić pa je ostalo 0:0.

Drugo poluvrijeme počelo je sa zakašnjenjem od 30 minuta zbog transparenta Hordi Zla na kojem je pisalo “Armija R.BiH”.

Sporni transparent je okačen u 15. minuti susreta, potom je dvije minute kasnije uklonjen.

Kada su se igrači nakon odmora vratili na teren, transparent je ponovo bio okačen na sjevernoj tribini, pa je glavni sudija Ognjen Valjić odlučio igrače poslati u svlačionicu i ne dozvoliti nastavak utakmice. Konačno, nakon 30 minuta transparent je skinut i utakmica je nastavljena.

Očekivalo se da će Sarajevo zbog imperativa pobjede u drugom dijelu još jače krenuti naprijed, no to se nije desilo. Iako su domaći imali loptu više u svom posjedu, prave prilike pred golom Rajića nije bilo.

U 70. minuti trener Sarajeva Husref Musemić umjesto Asmira Suljića uvodi stopera Sedina Torlaka i stavlja ga na mjesto napadača, a ovaj na sebi neprirodnoj poziciji ne uspijeva ozbiljnije ugroziti gol Leortara.

Do kraja se rezultat nije mijenjao te je Sarajevo sa bodom dobrano kompromitovalo borbu za prvaka sa gradskim rivalom.