Liga prvaka: Bayern pregazio Dinamo, porazi Rome, Arsenala i Chelseaja

Utakmicama u grupama E, F, G i H nastavljena je sezona Lige prvaka. Najveće iznenađenje večeri priredio je BATE Borisov porazivši Romu, dok je Olympiakos kao gost trijumfovao na Emiratesu u Londonu.

Bayern je na Allianz Areni pregazio Dinamo, dok je Begovićev Chelsea poražen na gostovanju kod Porta.

U dosta zanimljivoj utakmici Olympiakos je Arsenalu nanio i drugi poraz sezone. Meč je okončan rezultatom 3:2 u korist Grka. U 33. minuti uslijedio je hladan tuš za domaće navijače, a pogodak za 0:1 postigao je Felipe Pardo. Dvije minute kasnije izjednačio je Theo Walcott. Pet minuta prije kraja prvog poluvremena za novo vodstvo grčkog predstavnika pobrinuo se Fortounis. Golom Alexisa Sancheza Arsenal je u 66. minuti izjednačio na 2:2, da bi samo minutu kasnije Olympiakos po treći put poveo, ovog puta pogotkom rezerviste Finnbogasona.

Bayern nije imao milosti prema Dinamu iz Zagreba pobijedivši s ubjedljivih 5:0. Goeladu je prizemnim udarcem u bliži ugao započeo Douglas Costa u 13. minuti. Do 28. minute Eduarda su savladali još dva puta Lewandowski i Gotze, dok je u nastavku susreta trijumf svojim trećim pogotkom potvrdio odlični Robert Lewandowski. Armin Hodžić nije ulazio u igru u timu Dinama.

Veliko iznenađenje priredio je tim BATE Borisova pobjedom nad Romom na domaćem terenu rezultatom 3:2. U osmoj minuti pogodak za vodstvo domaćina postigao je Igor Stašević, da bi četiri minute kasnije prednost povećao Filip Mladenović. Isti igrač u 30. minuti pogodio je za 3:0, da bi poraz Rome u nastavku ublažili Gervinho i Torosidis. U poraženom timu svih 90 minuta odigrao je Miralem Pjanić, dok Edina Džeke nije bilo zbog povrede.

U drugom susretu ove grupe očekivan trijumf ostvarila je Barcelona nad Bayerom iz Leverkusena rezultatom 2:1. Domaći tim je u finišu uspio postići dva pogotka i tako doći do važnih bodova, iako su gosti većim dijelom susreta imali minimalnu prednost. Gosti su poveli golom Papadopoulosa u 22. minuti, da bi preokret domaćina kreirali Sergi Roberto i Luis Suarez golovima u 80. i 82. minuti.

Drugi trijumf zaredom ostvario je Zenit, ovog puta nad debitantom Gentom rezultatom 2:1. Dzyuba je u 35. minuti postigao prvi pogodak za ruski klub, da bi u desetoj minuti drugog poluvremena izjednačio Matton. Trijumf Rusima donio je Shatov pogotkom u 67. minuti. Haris Hajradinović ni večeras nije konkurisao za tim Genta, dok je Danijel Miličević odigrao 80 minuta.

Minimalnim rezultatom gostovanje na Gerlandu apsolvirao je tim Valencije. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Feghouli u 42. minuti.

Vrijednu pobjedu na svom Dragau ostvario je tim Porta nad šampionom Engleske Chelseajem na čijem golu je i večeras stajao Asmir Begović. Strijelci za domaći tim bili su Andre i Maicon, dok je prekrasan pogodak za Chelsea postigao Willian iz slobodnog udarca. Vridi spomenuti nekoliko dobrih intervencija Asmira Begovića na golu gostiju, kao i da drugi pogodak portugalskog predstavnika donekle ide na njegovu dušu.

Dynamo Kiev nije imao problema na gostovanju u Tel Avivu porazivši domaći Maccabi rezultatom 2:0. Strijelci za goste bili su Yarmolenko i Moraes.