Liverpool “isprašio” Watford, Manchester City jedva do pobjede protiv West Hama

Liverpool i Manchester City nastavili su borbu za titulu prvaka Engleske, a oba tima večeras su upisala po tri boda u okviru 28. kola engleskog Premiershipa.

Redsi su pred svojim navijačima pokazali svu svoju snagu jer su sa čak 5:0 pobijedili Watford. Domaći su poveli već u devetoj minuti kada je Sadio Mane odlično pogodio nakon centaršuta Alexandera-Arnolda.

Isti dvojac bio je u centru pažnje i desetak minuta kasnije. Alexander-Arnold je ponovo asistirao, a fantastičan gol petom postigao je Mane za 2:0. To je bio rezultat prvog dijela, no u nastavku smo vidjeli još tri gola.

Prvo je u 66. minuti Origi pogodio za 3:0, dok je onda na scenu stupio Virgil van Dijk sa čak dva gola. Štoper Liverpoola u 80. minuti pogađa za 4:0, a samo tri minute kasnije isti igrač je postavio konačnih 5:0.

Liverpoolov najveći rival za titulu Manchester City je uz dosta muke pobijedio West Ham. Građani su bili veliki favoriti, ali su na kraju zahvaljujući golu iz penala došli do pobjede od 1:0.

Odlučujući trenutak meča desio se u 59. minuti kada je sudija svirao penal, a siguran s bijele tačke bio je Sergio Aguero koji je donio veoma bitna tri boda svom timu.

Liverpool je i dalje prvi na tabeli sa 69 bodova, dok drugoplasirali Manchester City ima samo jedan bod manje. West Ham je deseti s 36 bodova, a Watford osmi sa četiri boda više.