Magični Cristiano Ronaldo rušio rekorde, United i City srušili Nijemce

Odigrano je još osam utakmicama Lige prvaka u grupama A, B, C i D, čime je kompletirano drugo kolo. Najzanimljiviji dueli odigrani su u Manchesteru, odnosno Torinu.

Grupa A

Real Madrid večeras je gostovao kod Malmöa, a Kraljevi su do vodstva došli u 29. minuti susreta. Isco je uposlio Cristiana Ronalda koji trese mrežu domaćina. Kraljevi u samoj završnici dolaze i do drugog gola, a strijelac je opet Ronaldo. Porugalac je večeras uspio postići 500. gol i izjednačiti se na vječnoj listi strijelaca Real Madrida sa Raulom.

U drugom susretu grupe A, Šahtar je u Kijevu ugostio francuskog prvaka PSG. Gosti su do vodstva došli u sedmoj minuti susreta, a mrežu Šahtara zatresao je Aurier. Već u 23. minuti susreta bilo je 0:2. Nakon asistencije Di Marije pogodio je David Luiz. Parižani u završnici susreta stižu do trećeg gola, a strijelac je Ibrahimović.

Grupa B

Manchester United ugostio je na svom terenu njemački Wolfsburg. Gosti su do vodstva došli u četvrtoj minuti susreta. Pogodio je Caliguri nakon asistencije Krusea. Pola sata kasnije United je izjednačio, a pogodak je postigao Juan Mata. Domaćin je do potpunog preokreta došao u 53. minuti. Nakon asistencije Mate pogodio je Smalling. United je uspio zadržati prednost do kraja susreta.

U drugom susretu grupe B, CSKA Moskva je na svom terenu ugostila PSV Eindhoven. Domaćin je već u sedmoj minuti susreta došao do vodstva. Pogodio je Musa nakon asistencije Tošića. U 21. minuti susret Armejci dolaze do dva gola prednosti. Pogodio je Doumbia, a isti igrač je s bijele tačke u 36. minuti susreta postigao i treći gol za domaće.

Mogao je Doumbia i povećati prednost Armejaca u 44. minuti, ali je ovaj put promašio jedanaesterac. Gosti su smanjili u 60. minuti susreta, a pogodak je postigao Lestienne. Električari dolaze na samo gol zaostatka osam minuta kasnije, a strijelac je opet Lestienne. Ostalo je do kraja susreta 3:2 za domaće.

Grupa C

Atletico Madrid večeras je na svom Vicente Calderonu ugostio Benficu. Domaćin je do vodstva došao u 23. minuti susreta, a pogodak je postigao Correa nakon asistencije Griezmanna. Samo 13 minuta kasnije ekipa iz Lisabona se vratila, a strijelac je Gaitan. Do potpunog preokreta Benfica dolazi nakon samo šest minuta igre u nastavku susreta. Strijelac je bio Guedes. Rezultat se nije mijenjao do kraja susreta.

Ranije su svoj susret u ovoj grupi odigrali Astana i Galatasaray, a susret je završen rezultatom 2:2 u tri autogola.

Grupa D

Borussija Mönchengladbach dočekala je na svom terenu Manchester City. Domaći su mogli do gola već u 20. minuti susreta, ali je jedanaesterac Raffaela odbranio Joe Hart. Borussija do vodstva dolazi već u 54. minuti susreta, a strijelac je Stindl. Građani se vraćaju u 65. minuti susreta, a pogodak je djelo Otamendija. Manchester City u samoj završnici dolazi do pobjede. A pogodak s bijele tačke postigao je Aguero.

U drugom susretu ove grupe Juventus je na svom terenu dočekao aktuelnog osvajača Evropske lige, Sevillu. Domaćin je pogodak postigao u 41. minuti susreta, a strijelac je nakon asistencije Barzaglija, Alvaro Morata. Juventus je u završnici susreta stigao i do drugog gola, a strijelac je bio Simone Zaza.