Malo poznati tinejdžer zablistao i odveo Arsenal dalje, Man. City prošao tek nakon penala

Do senzacionalnog vodstva Kanarinci su došli u 34. minuti. Odlično su gosti odigrali kontru, loptu u for je dobio Josh Murphy i rutinski završio napad.

Ništa nije polazilo za nogom fudbalerima Arsenala. Onda je Arsene Wenger u 85. minuti uveo u teren Edwarda Nketiaha. Samo 30 sekundi kasnije omladinski reprezentativac Engleske se odlično snašao u gužvi i uveo meč u produžetak.

Norwicheva krila bila su isječena u tom trenutku. Meč je otišao produžetak i ponovo je zablistao pomenuti napadač. Opet je korner bio ubitačan za goste, samo je u 96. minuti Nketiah jakim udarcem glavom odveo Arsenal dalje.

Wolverhampton je odolio Man. Cityju na Etihadu prvo 90 minuta, a onda i oba produžetka. Prešlo se na izvođenje penala, nakon kojih su “građani” ipak prošli dalje rezultatom 4:1.