Manchester United napravio novi kiks i osvojio samo bod protiv Evertona

Nogometaši Manchester Uniteda su kiksali u 7. kolu engleskog Premiershipa i osvojili su samo jedan bod kod kuće protiv Evertona (1:1).

Ole Gunnar Solskjaer je odlučio odmoriti Cristiana Ronalda, te ga ostaviti na klupi za rezervne igrače.

United je dominirao u prvom poluvremenu, a terensku inicijativu je krunisao u 43. minuti kada je Bruno Fernandes uposlio Anthonyja Martiala koji pogađa za 1:0.

Everton je do izjednačenja stigao u 65. minuti. Nakon brzog kontranapada Abdoulaye Doucoure je dodao loptu Androsu Townsendu koji matira Davida de Geu za konačnih 1:1.

Unitedu nije pomoglo ni to što je Ronaldo ušao u igru u drugom poluvremenu. Iako su Crveni đavoli bili opasniji u finišu susreta, nisu uspjeli stići do gola i pobjede kojom bi, barem privremeno, stigli do prvog mjesta na tabeli.

Ovo je bio drugi uzastopni kiks Uniteda na Old Traffordu koji je u prošlom kolu izgubio od Aston Ville rezultatom 1:0.