Meksiko sredio i Brazilce

Reprezentacija Meksika je sinoć u prijateljskom susretu u Dallasu savladala selekciju Brazila rezultatom 2:0.

Odličnoprvo poluvrijeme pružili su Meksikanci, te su na odmor sasvim zasluženo imali dva gola prednosti. Trenutak magije desio se u 22. minuti kada Giovani Dos Santosa postiže prelijep gol za vodstvo Brazilaca od 1:0.

Drugi gol u mreži brazilskog golmana Rafaela stigao je deset minuta kasnije. Dos Santos je oboren od strane Juana, te je sudija pokazao na bijelu tačku. Javier Hernandez je mirno pogodio za vodstvo od 2:0.

Brazil je veoma loše odigrao prvo poluvrijeme, a najbolju priliku imali su u samom finišu susreta kada šut Oscara odlično brani Corona.

Nastavak susreta donio je nešto bolju igru Brazilaca, ali ni Meksiko nije zaostajao, već je u nekoliko navrata mogli doći do trećeg gola. De Nigris je imao dobar šut u 62. minuti, no lopta je otišla preko gola.

Hulk je na drugoj strani dobro pokušao u 71. minuti sa dvadesetak metara, ali je Corona ponovo bez problema odbranio. Pokušao je potom i Juan, ali je Corona ponovo sjajno odbranio.

Utakmica se rasplamsala u tim trencima, pa su veoma dobre prilike propustili Hernandez za Meksiko u 74. minuti, dok je na drugoj strani stopostotnu priliku promašio Pato sa svega pet metara na dodavanje Hulka.

Ipak, do kraja susreta rezultat se nije mijenjao pa su Meksikanci sasvim zasluženo stigli do pobjede nad Kariokama.