Messi oborio rekord Müllera, postigao 86. pogodak u sezoni!

Lionel Messi oborio je rekord Gerda Müllera iz 1972. godine po broju postignutih pogodaka u kalendarskoj godini!

Fenomenalni Argentinac večeras je sa golovima u 16. i 25. minuti protiv Betisa došao do brojke od 86. postignutih pogodaka u 2012. godini. Rezultat na poluvremenu meča u Sevilli je 1:2.

Messi je postigao 56 golova u Primeri, 13 u Ligi prvaka, tri u Kupu Kralja, dva u Superkupu Španije i 12 u dresu argentinske reprezentacije.

Legendarni njemački igrač je prije 40. godina postigao 85 pogodaka. U dresu Bayarna postigao je 42 gola u 34 bundesligaške utakmice, deset je zabio u tadašnjem Evropskom kupu, jedan u Kupu pobjednika kupova, sedam golova u Kupu Njemačke, 12 u ligaškom kupu i 13 za reprezentaciju Njemačke.