Messi postao najbolji strijelac Primere u historiji

Barcelona je s glatkih 4:0 slavila protiv gradskog rivala Espanyola, a sva je četiri pogotka postigao omaleni Argentinac. Messi je doveo svoju momčad u vodstvo već nakon 12 minuta igre savršeno izvedenim slobodnim udarcem s otprilike 20-ak metara. Prebacio je Argentinac živi zid i ostavio vratara Cristiana Alvareza bez šansi. Bio je to ujedno i jedini pogodak koji su gledatelji na Nou Campu mogli vidjeti u prvih 45 minuta.

U nastavku je Argentinac zabio još dva puta s bijele točke i jednom iz igre za svoj osmi hat-trick ove sezone, te sveukupno 50. pogodak u Primeri. S četiri gola na ovome susretu Messi je došao do nevjerojatne brojke od 71 gola u sezoni u svega 58 utakmica. Mogao je Messi zabiti i peti kada je na samom kraju utakmice izbio sam pred Alvareza, ali je pucao malo pored gola.

Spomenimo i da je ovo bila posljednja utakmica Pepa Guardiola na klupi Barcelone, barem što se susreta na Nou Campu tiče. Nakon utakmice je uspješnom trenueru odano priznanje od strane kluba, ali i navijača koji su držali transparente s riječima “Hvala ti na svemu Pep”. I Messi se zahvalio svom treneru kada mu je otrčao u zagrljaj nakon 4. pogotka na utakmici. Guardiola je na kraju susreta održao kratki govor pred prepunim stadionom, a suze nije mogao suspregnuti.