Middlesbrough na pogon Muhameda Bešića

Bh. reprezentativac Muhamed Bešić odigrao je večeras sjajan meč i ima velike zasluge u važnoj pobjedi Middllesbrougha.

Middesbrough je na Hilsboroughu, kao gost, savladao ekipu Sheffield Wednesdaya. Ovom pobjedom Crveni sa Riversidea su se vratili na prvo mjesto sa 25 bodova, koliko ima i Sheffield United uz utakmicu manje.

Nakon što je prvih 45 minuta okončano bez pogodaka, u nastavku su viđena tri gola i dva u mreži domaće ekipe.

Prvo je Muhamed Bešić u maniru rasnog golgetera u 49. minuti postigao gol za 1:0, da bi samo šest minuta kasnije Bešić ubaico Assombalongu, koji zabija za 2:0.

Reachov gol iz 82. minute bio je tek utješni za Sheffied, koji je ostao na 19 bodova, ali će nastaviti da se bori za plasman u play-off, dok Bešić i društvo žele da direktno izbore promociju.