MNK Sasina u osmini finala Kutije šibica

MNK Sasina se plasirala u osminu finala “Kutije šibica”, najpoznatijeg malonogometnog turnira u regionu, koji se održava dugih 49. godina u Zagrebu.

Nogometaši koji brane boje momčadi MNK Sasina Eurolimbus su u kultnom Domu sportova pobijedili u utakmici šesnaestine finala “Kutije šibica”, najpoznatijem i najkvalitetnijem malonogometnom turniru u Republici Hrvatskoj.

Protivnik MNK Sasina u utakmici šesnaestine finala bila je momčad Kotoribe.

Očekivano tvrda i teška utakmica u Domu Sportova, uz brojne šanse u prvom poluvremenu Sasina nije došla do vodstva Sasina je bolje otvorila utakmicu uz dvije dobre prilike, na žalost nije ih iskoristila.

Pri kraju poluvremena, uz stalni presing ekipe Sasine, došli su do nekoliko sjajnih prilika ipak rezultat je 0:0, očekivano teška rovovska bitka za osminu finala..  Kotoriba je povela u posljednjoj minuti prvog poluvremena, preko Jurice Poldrugača, golom iz slobodnog udarca sa 1:0.

Nakon samo četiri minute igre u drugom poluvremenu MNK Sasina stigla je do izjednačujućeg pogotka.

Tajno oružje Sasine, Senad Bajrić, stigao je iz Grčke u najvažnijoj utakmici.
Senad Bajrić je u nastavku utakmice zaplesao kroz odbranu Kotoribe i izjednačio na 1:1.

Do kraja smo gledali burnu utakmicu, a 3 minuta prije kraja Sasina je bila na rubu ponora. Nakon što su imali već 6 akumuliranih prekršaja, Kotoriba dobija penal. Tri minute prije kraja susreta Kotoriba je dobila akumulirani prekršaj, odnosno zaradili su penal. Izvođač je bio Poldrugač, ali njegov snažan udarac završio je na stativi.

Odluka o putniku u osminu finala otišla je na izvođenje penala .
U lutriji sedmeraca Amar Duro brani u posljednjoj seriji sedmeraca.
Ekipa Eurolimbus Matan promet MNK Sasina je bila s(p)retnija i pobijedila s 3:2.

U osmini finala ekipa MNK Sasina se sudara se sa odličnom ekipom Poliklinika Cvjetno Milojević..