Modronja prvi strijelac: Košarkaši BiH savladali Latviju

HomeSport

Elvir Modronja zabio 20 poena: BiH pobjedom otvorila Evropsko prvenstvo

Košarkaška reprezentacija BiH ostvarila je drugu pobjedu na Svjetskom prvenstvu divizije B protiv Latvije. Košarkaši u kolicima slavili su pobjedu rezultatom 53:49.

Naša selekcija je odlično otvorila prvu četvrtinu i nije dozvolila gostima da dođu do pogotka. Polovinom prve četvrtine naši košarkaši predvođeni i danas odličnim Modronjom imali su prednost 8:1. Do kraja prve četvrtine naši momci su imali prednost od plus sedam, 14:7.

Drugi period gosti su pružili bolju partiju i riješili je u svoju korist rezultatom 15:11, za 25:22 u korist naše selekcije na poluvremenu.   « ‹ 1 of 37 › » Treći period ponovo pripada našoj selekciji koji su uspjeli da ponovo ostvare prednost i ponovo steknu prednost od 12 poena.

Naši momci su u posljednji period ušli sa rezultatom 42:30. Zadnja četvrtina donijela je rezultatsku neizvjesnost, pa se pitanje pobjednika riješavalo u zadnjoj minuti kada su naši momci uspjeli da nadigraju protivnika i stignu do nove pobjede rezultatom 53:49.

Našu selekciju ponovo je predvodio Modronja koji je postigao 22 poena, dok je Velibašić postigao devet poena i njih dvojica su bili najefikasniji u našem timu. Kod gostiju najefikasniji je bio Gabranovs sa 12 poena.