Morata nakon poraza od Italije: Živjela Španija!

Fenomenalan meč u polufinalu Evropskog prvenstva odigrali su Italija i Španija.

Na kraju, nakon 120 minuta bespoštedne borbe, putnika u finale odlučili su penali. Više sreće imali su Italijani, a jedan od tragičara bio je Alvaro Morata.

Napadač Juventusa vratio je Španiju u život desetak minuta prije kraja regularnog dijela susreta kada je pogodio za 1:1, no u penal seriji nije bio precizan, odnosno njegov udarac sa 11 metara zaustavio je golman italijanske reprezentacije.

Nakon meča Morata je istakao da je Španija zaslužila mnogo više od poraza u polufinalu te da je ponosan što je dio reprezentacije.

“Ova ekipa je zaslužila mnogo više. Svi smo, uostalom kao i svi navijači, sanjali o pobjedi. Mogu reći da sam ponosan što sam dio ove ekipe”, rekao je Morata.

Španski napadač se na kraju zahvalio svima na velikoj podršci.

“Hvala svima koji su vjerovali u nas. Fudbal ponekad može biti nepravedan. Živjela Španija”, poručio je napadač Juventusa.

Podsjetimo, večeras je na rasporedu drugi polufinalni meč u kojem će snage odmjeriti Danska i Engleska, a fudbalski stručnjaci uoči ovog duela veliku prednost daju Englezima,