Možda je krivac za gol, ali Sead Kolašinac je večeras dominirao u Arsenalu!

Arsenal je večeras iznenađujuće poražen kao gost kod Bate Borisova.

Bjeloruski prvak je slavio pobjedu rezultatom 1:0, a krivac za gol u finišu prvog poluvremena je bh. fudbaler Sead Kolašinac, koji nije uspio zaustaviti strijelca Stanislava Draguna.

Međutim, do izlaska iz igre u 74. minuti reprezentativac Bosne i Hercegovine se istakao u kreiranju šansi za svoje saigrače, ali ovi jednostavno nisu mogli da pogode gol.

Posebno je impresivan bio u prvih pola sata meča. Kreirao je četiri od šest šansi londonskog kluba, da bi do izlaska iz igre stvorio sedam prilika od ukupno 11, ali lopta nije htjela u gol.

Unai Emery ga je potom odlučio zamijeniti. Umjesto njega u igru je ušao Denis Suarez, ali Arsenal do kraja nije uspio da postigne izjednačujući gol.

Revanš meč je za sedam dana u Londonu, a Topnici će biti lišeni usluga Alexandrea Lacazettea, kaoji je zbog udaranja laktom isključen pet minuta prije kraja meča.