Murić dominirao u penal seriji, City u polufinalu

Manchester City se plasirao u polufinale Liga kupa nakon što je večeras na King Power stadionu poslije penala izbacio Leicester City.

Građani su na King Power došli u izmjenjenom sastavu, pa se očekivalo da će susret biti vrlo neizvjestan a to se na kraju i dogodilo.

City je poveo već u 14. minuti a strijelac gola je bio povratnik u tim Kevin De Bruyne. Građani su u tim trenucima zaista bili opasniji rival i mogli su postići još neki gol, ali Leciester je izdržao i uzvratio u drugom poluvremenu. Igrao se 73. minut kada su domaći izjednačili i to golom Albrightona.

Pristupilo se kasnije penal seriji u kojoj je mladi golman Cityja Arijanet Murić odbranio dva penala te na taj način vodio svoj tim do pobjede 3:1.

City se na ovaj način plasirao u polufinale te je nastavio put ka odbrani ovog trofeja.