NaslovnicaLokalne temeUSK

Musa postao najmlađi MVP jedne utakmice u historiji ABA lige (VIDEO)

Jedan od najboljih mladih košarkaša Evrope i svijeta, bosanskohercegovački dragulj, Džanan Musa sinoć je protiv Union Olimpije pokazao svu raskoš svoga talenta, piše Balkanbasket.

Cedevita je u dvorani II Doma sportova bila bolja od Zmajčeka konačnim rezultatom 82:58. Mladi Musa je dobio priliku već u u prvom poluvremenu, a svoju minutažu je iskoristio na najbolji mogući način te opravdao povjerenje koje mu je trener Mršić dao.

Musa je na parketu proveo 19 minuta, a za to vrijeme upisao je deset poena. Iako na službenoj statistici piše šut iz igre 2/4 jasno se vidi na priloženom videu kako Musa ima šut iz igre 3/4. Isto tako greška je da je imao 6/7 iz slobodnih bacanja jer ih je šutirao dva manje i zabio, logično, dva manje.

Mladi igrač je osim spomenutog broja poena uhvatio i pet skokova te imao jednu asistenciju, jednu ukradenu loptu i čak pet iznuđenih faula što mu je donijelo ukupnu valorizaciju od 18 indeksnih poena, čime je zaradio titulu MVP-a sinoćnje utakmice.