Musa sve bolji u dresu Netsa, Jokićevom Denveru ubacio deset poena

Košarkaši Nuggetsa pobijedili su u Denveru ekipu Brooklyn Netsa rezultatom 101:93, a u poraženoj ekipi 18 minuta igrao je bh. reprezentativac Džanan Musa.Netsi su sjajno otvorili utakmicu i u prvoj četvrtini postigli čak 35 poena što im je bilo dovoljno za sedam poena prednosti. I do odlaska na odmor gosti su dominirali i prvo poluvrijeme okončali s +12.

Međutim, totalni preokret uslijedio u nastavku utakmice, a pogotovo u trećoj dionici. Iako se očekivala drama u završnici, Netsi se nisu probudili od odmora pa su Nuggetsi došli do zaslužene pobjede.

Najbolji igrač utakmice bio je srbijanski centar Nikola Jokić koji je za Denver ostvario double-double učinak s 18 poena i 10 skokova. Pomoć je imao u Millsapu koji je također ubacio 18 poena, ali imao jedan skok manje.

U redovima Netsa dominirao je Irving sa 17 poena, devet asistencija i šest skokova. Musa je također bio dvocifren (10 poena), a tome je dodao i dva skoka te jednu asistenciju.

Nuggetsi su treći na Zapadnoj konferenciji s osam pobjeda i tri poraza, dok su Netsi deveti na Istoku s omjerom 4-7.