Naslovnicainmedia danas

Najbrža Sanjanka nastavlja s novim uspjesima!

Amela Trožić je novi prvak Bosne i Hercegovine u maratonu!

AK Sana zauzela četvrto mjesto u štafetnom maratonu. Sportska manifestacija „Two Cities Marathon“ je maratonska utrka koja spaja dva grada Sarajevo i Istočno Sarajevo.

U kategoriji žena, na maratonskoj utrci od 42 km drugoplasirana je naša Amela Trožić koja trči za AK Sana, s vremenom 3.14:12.

Amela je u velikom dijelu maratona bila na prvom mjestu. Ipak, prednost je izgubila u posljednjih pet kilometara i kroz cilj je prošla kao drugoplasirana. S obzirom da se ovom prilikom trčalo i prvenstvo Bosne i Hercegovine u maratonu, naša zemlja dobila je nove prvake.

Prvakinja BiH u maratonu je Amela Trožić.

Štafetni timovi od tri člana trčali su maratonsku dionicu (3 x 14 km). Atletski klub “SANA” Sanski Most za kojeg su štafetni maraton trčali: Mehrudin Šljivar, Jasmin Ališić i Anis Bojić u konkurenciji 75 timova osvojio je odlično četvrto mjesto s vremenom 10:18:25.

Trener ekipe AK Sana je Ekrem Jakupović.

Čestitke Ameli Trožić i AK Sana na velikom uspjehu!