Najduži meč u istoriji Premier lige: Golčina Teveza za pobjedu Manchester Cityja

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 9. kola engleske Premier lige Manchester City je na Etihadu savladao Swansey City sa 1:0 pogotkom Carlosa Teveza u 61. minuti. Susret je ušao u istoriju kao najduži ikad u Premier ligi.

Argentinac je primio loptu na oko 25 metara od gola i, praktično iz mjesta, sjanim udarcem neodbranjivo je poslao u desni ugao gola Velšana. Golman Vorm se ispružio svom dužinom, ali loptu nije mogao spriječiti da završi u njegovoj mreži.

Prilikom intervencije Vorm se povrijedio zbog čega je nastala duža pauza dok nije izvršena zamjena. Isto tako, u 80. minuti u redovima domaćih povrijedio se bek Richards – nakon što je osjetio bol u desnom koljenu i srušio se na teren te pet minuta kasnije zamijenjen.

Zbog svega toga utakmica je produžena za 12 minuta i 42 sekunde čime je postala najduža u istoriji Premiershipa.

Reprezentativac BiH Edin Džeko susret je odgledao sa klupe za rezervne igrače.

Bila je ovo šesta pobjeda građana sa kojom su preskočili gradskog rivala na drugoj poziciji. Vodeći je i dalje Chelsea koji uz utakmicu manje ima 22 boda, jedan više od aktuelnog prvaka Engleske.

Plavci danas u velikom derbiju na Stamford Bridgeu dočekuju Manchster United. Utakmica je na programu u 17 sati.

Rezultati:

Manchester City – Swansea 1:0 (Tevez 61)
Aston Villa – Norwich 1:1 (Benteke 27 – Turner 79)
Arsenal – QPR 1:0 (Arteta 84)
Reading – Fulham 3:3 (Leigertwood 26, McCleary 85, Robson-Kanu 90 – Ruiz Gonzalez 61, Baird 77, Berbatov 88)
Stoke – Sunderland 0:0
Wigan – West Ham 2:1 (Ramis 8, McArthur 47, Tomkins 92)