Nastavlja se ‘špansko prokletstvo’ u polufinalu LP za Bayern: Atlético pobijedio 1:0

Ako je suditi po prvoj utakmici polufinala Lige prvaka, nastavlja se “špansko prokletstvo” za Bayern.

Treću sezonu uzastopno bavarski velikan gubi prvu utakmicu polufinala Lige prvaka na Iberijskom poluotoku. Nakon Reala (2014) i Barcelone(2015), ovaj put je bolji od Bayerna bio madridski Atlético koji je na svom Vicente Calderonu slavio rezultatom 1:0.

Jedini pogodak pao je već u 11. minuti: Saul Niguez promiješao je nekoliko odbranbenih igrača Bayerna i prizemnim udarcem savladao Manuela Neuera.

Već po tradiciji u eri Pepa Guardiole Bayern se dosta mučio da stvori šanse protiv jake i pokretljive odbrane kakva je zadnja linija madridskih “jorgandžija”.

Tek u drugom poluvremenu Jan Oblak, golman Atlética, imao je nešto više posla. U 54. minuti već je bio savladan, ali je udarac Davida Alabes 25 metara zaustavila prečka.

Stotinjak sekundi kasnije, nakon kornera Javi Martinez pokušava glavom ali je njegov udarac preslab za Oblaka.

Nakon ubačaja Philippa Lahma u 71. minuti Douglas Costa je bio neprecizan u pokušaju loba.

Najbolju intervenciju slovenski reprezentativac imao je u 73. minute kada je paradom zaustavio udarac Artura Vidala.

Samo dvije minute kasnije sjajna šansa za Atleti: Fernando Torres je pogodio stativu, a u nastavku akcije Neuer brani udarac Kokea.

Atletico – Bayern 1:0 nakon prve utakmice ostavlja revanš potpuno otvorenim, ali tradicija je protiv njemačkog šampiona.