Navijač Marseillea utrčao u teren i spriječio Messija da postigne pogodak

Marseille i PSG su sinoć remizirali u 11. kolu francuske Ligue 1 rezultatom 0:0, a susret je protekao u znaku nesportskog ponašanja domaćih navijača.

Od prve minute navijači Marseillea su pravili probleme na tribinama, gađali igrače PSG-a prilikom izvođenja kornera, ali vrhunac njihovog bezobrazluka se desio u 72. minuti.

PSG je od 57. minute igrao sa deset igrača nakon crvenog kartona koji je dobio Achraf Hakimi te su se Parižani morali pouzdati u individualne kvalitete Lionela Messija, Neymara i Kyliana Mbappea.

Upravo je u 72. minuti Messi krenuo u karakterističan solo prodor u kontranapadu i činilo se da ćemo gledati dobro poznatu situaciju – Argentinac krene po lijevoj strani, serijom driblinga dođe do kaznenog prostora i matira golmana.

No, da se to ne desi pobrinuo se jedan navijač.

Mladić je utrčao u teren kod gola Marseillea i pretrčao je čitav teren kako bi stigao Messija i zaustavio napad koji je mogao rezultirati primljenim golom njegove ekipe.

Sudija Benoit Bastien je zaustavio igru dok osiguranje nije izvelo navijača s travnjaka. Loptu je potom dao Messiju, no tada je odbrana Marseillea već bila postavljena i propala je jedna od najboljih prilika za Parižane na utakmici.

Nema sumnje kako će Marseille biti kažnjen zbog toga, ali najbitnije za njih je da su osvojili bod u najvećem derbiju francuskog prvenstva.