Navijači Sheffielda imaju novog junaka: Ahmedhodžić strijelac i asistent u bitnoj pobjedi

Nogometaši Sheffield Uniteda savladali su Sunderland rezultatom 2:1 u četvrtom kolu engleskog Championshipa, a apsolutni heroj je bosanskohercegovački reprezentativac Anel Ahmedhodžić.

Mladi bh. stoper tokom ljeta stigao je iz Malmoa u Sheffield. Mnogi su taj potez okarakterisali kao nazadak, no to je daleko od istine. Popularne Oštrice s arapskim vlasnicima veliki su favorit za ulazak u Premiership, a nova pobjeda donijela je priključak vrhu.

Ahmedhodžić je u prvim utakmicama pokazao da će biti veliko pojačanje, a danas je fantastičnom partijom “kupio” navijače.

Prvo je u 33. minuti postigao prvijenac nakon što je sjajno pogodio glavom poslije kornera, da bi kasnije i asistirao za 2:0. Pogodak pogledajte OVDJE!

U 47. minuti Ahmedhodžić se uključio u napad Oštrica i asistirao za Maxa Lowea kojeg je spojio s golom. Tu je utakmica već bila riješena. Asistenciju pogledajte OVDJE!

Sunderland je uspio samo smanjiti na 2:1 preko Lyndena Gocha u 55. minuti susreta. Ostalo je 2:1 tako da je Sheffield United zabilježio drugi trijumf u četiri odigrane utakmice ove sezone.