Nevjerovatno: Arsenal gubio 0:4, pa pobijedio 7:5!

Reading je na svom Madejski stadionu u 37. minuti utakmice osmine finala Liga kupa protiv Arsenala vodio sa 4:0, ali je nakon produžetaka izgubio 5:7! Topnici su u sudijskoj nadoknadi nadoknadi drugog produžetka zabili čak dva gola i kompletirali jedan od najvećih povrataka u njihvoj istoriji.

Theo Walcott je upisao hat-trick uz dvije asistencije, a sve pogotke zabio je kada je to najviše trebalo – u posljednjoj minuti prvog poluvremena, sudijskoj nadoknadi nakon isteka regularnih 90 minuta i u prvoj minuti nadoknade nakon što je istekla 120. minuta.

Na golu gostiju stajao je Damian Martinez, 20-godišnji golman argentinske mlade  reprezentacije koji je u prvom poluvremenu bio na streljani. Pogađali su Roberts u 12, Koscielny (autogol) u 18, Leigertwood dvije minute nakon toga i Hunt u 37. minuti.

Činilo se tada da će to Readingu biti dovoljno za prolaz u četvrtfinale, no Arsenal do kraja regularnih 90 uspijeva izjednačiti na 4:4, a u produžecima i pobijediti.

Rezultati:

Reading – Arsenal 5:7 (Roberts 12, Koscielny 18-ag, Leigertwood 20, Hunt 37, Pogrebnjak 116 – Walcott 45, 90+5, 120+1, Giroud 64, Koscielny 89, Chamakh 103, 120+3)
Leeds United – Southampton 3:0
Sunderland – Middlesbrough 0:1
Swindon Town – Aston Villa 2:3
Wigan – Bradford 2:4 (nakon jedanaesteraca)